ارومیه، خیابان استادان، مجتمع ایران زمین ، طبقه 3 ، واحد 44
info@boraacademy.ir
044-33453845
تماس با ما

تحصیل در ترکیه


طی سال‌های اخیر، کشور دوست و همسایه خودمان یعنی ترکیه، بیشترین متقاضی را برای ادامه تحصیل داشته است که دلایل زیادی را می‌توان برای این حجم بالا از اعزام دانشجو بیان کرد .

چرا ترکیه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟

  • سیستم آموزشی بین المللی و آزمون های معتبر

باید بدانید که بسیاری از دانشجویان، کشور زیبا و مدرن ترکیه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند؛ چرا که سیستم آموزش آمریکایی و کانادایی در این کشوروجود دارد و دو مورد از مهم‌ترین و معتبر‌ترین آزمون‌هایی که هرساله برای پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا برگزار می‌شود، برای پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه هم استفاده می‌شود و دانشجویان با دادن این آزمون‌ها مانند SAT و GRE می‌توانند برای کشور‌های آمریکا و کانادا هم اقدام کنند.

  • عدم نیاز به ویزا و تشابه فرهنگی

خوب است بدانید که ایرانیان برای وود به این کشور ویزا لازم ندارند و فرهنگ این کشور شباهت‌های بسیاری به ایران دارد. به دلیل عدم نیاز به ویزا، خانواده‌های دانشجویان ایرانی به‌راحتی می‌توانند به این کشور سفر کنند و فرزند خود را ببینند. کشوری نزدیک به ایران است و ایرانی‌های زیادی در این کشور زندگی می‌کنند که شما می‌توانید با آن‌ها دوستی و معاشرت کنید.

  • بورسیه های تحصیلی متنوع

ترکیه جزء معاهده بولونیا است. این معاهده بین ۵۶ کشور اروپایی تنظیم شده و به دانشجویان کشورهای عضو این معاهده، امتیازات ویژه‌ای می‌دهد و بورسیه‌ای به حساب می‌آید که با آن می‌توان در کشوری دیگر به‌راحتی تحصیل کرد. همچنین بورسیه اراسموس که تحصیل 2 ترم در کشور دیگر را برای دانشجویان ترکیه فراهم می‌کند و یا بورسیه‌های ریاست جمهوری که در سایت TURKEY BURSLARI ارائه می‌گردد، از دیگر گزینه‌هایی است که دانشجویان را ترغیب به تحصیل در این کشور می‌کند.

  • هزینه مناسب زندگی در ترکیه

ترکیه کشوری در آسیاست؛ اما سطح کیفی زندگی در آن بیشتر مشابه کشورهای اروپایی است!

هزینه پایین زندگی در ترکیه نسبت به کشور‌های اروپایی سبب شده که افراد زیادی مهاجرت به ترکیه و زندگی در ترکیه را انتخاب کنند. در واقع دانشجویان می‌توانند با هزینه‌ای در حد زندگی در تهران و یا حتی کم‌تر از تهران در این کشور به تحصیل بپردازند و در این کشور بین 20 تا 24 ساعت و یا در صورت توان حتی زمانی از این بیشتر، کار دانشجویی کنند. در مقطع دکترا هم کار در دانشگاه امکان‌پذیر و درآمدزا است.

اعزام دانشجو به ترکیه در پی اقدامات بسیاری تحت رهبری شورای آموزش عالی انجام می‌شود. ایران در لیست 10 کشوری است که بیشترین تعداد دانشجو را به ترکیه اعزام می‌کند. ترکیه به دلیل این‌که هم به اروپا و هم به آسیا نزدیک است، با درخواست بسیاری از دانشجویان بین‌المللی مواجه است. هرسال دولت ترکیه شرایطی برای تحصیل مهیا می‌کند که زمینه را برای اعزام دانشجوی خارجی به دانشگاه‌های این کشور امکان‌پذیر می‌کند.

ترکیه از هر لحاظ بستر فرصت‌ها و امکانات جدیدی را برای دانشجویان خارجی فراهم می‌کند؛ بنابراین، این کشور مرکز جدیدی برای جذب دانشجویان خارجی است.

برخي از فرصت‌هايی كه طبق آن ابتكارهای مهمی براي تقويت اين فرآيند وجود دارد عبارت‌اند از:

معاهده بولونیا ترکیه، پروژه TURQUAS، برنامه‌های Erasmus و Erasmus + ترکیه بورسا، برنامه‌های تبادل دانشجو، برنامه‌های درجه مشترک، برنامه مبادله بین‌المللی مبتنی بر پروژه، پروژه YABSİS، آیین‌نامه شناسایی و اعتباربخشی دانشگاه، تمدید مدت اقامت در ترکیه پس از فارغ‌التحصیلی دانشجویان دکترا، HEC اعطای بورس تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی.


موردی برای نمایش وجود ندارد.
دسته‌بندی
بایگانی نوشته‌ها
موردی وجود ندارد.
برچسب‌ها
موردی وجود ندارد.